Teknoloji Merkezli İnternot

Archive for the Wordpress category

Hakan Kurt

Max Mega Menu Eklentisinde Submenu Genişliğini Tam Ekran Yapma

Wordpress

Eklentinin ayarlarından Menu Themes bölümünde Mega Menus sekmesindeki OUTER WİDTH değerini body olarak değiştir.

Read more
Hakan Kurt

Colibri Slide Ölçüleri

Wordpress

Mobil : 394x585h yükseklik değişebilir. 390 net genişlik Tablet : 756x830h yükseklik değişebilir. 750 net genişlik Pc : 1920x600h yükseklik değişebilir.

Read more
Hakan Kurt

Ürün Fiyat Güncelleme

WooCommerce, Wordpress

Woocommerce İçe Aktar ile fiyat güncellerken CSV dosyasındaki fiyatı Amerika kullanıma göre formatla. Örnek : 5,020,500.08 yoksa güncellemiyor. Türkçe’de binlik ayırıcı olarak nokta (.) ve ondalık ayırıcı olarak da (,)1.020,05 TL1,5 gr Amerika binlik ayırıcı olarak (,) ondalık ayırıcı olarak ise (.) 1,020.50 $1.5 gr kullanılıyor. Veritabanı güncelleme işlemlerinde dikkat et.

Read more
Hakan Kurt

Sıfırdan WordPress Teması Oluşturma 1

Wordpress

WordPress wp-content\themes klasörü içine tema klasörünü oluştur. Tema klasörünün içine index.php ve style.css dosyalarını oluştur. style.css içine WordPress admin panelinde temalar bölümünde teman css dosyasının içine yazdığın isimle görünür. ya da www.underscores.me adresine girerek temanızın ismini kutucuğa yazıp generate butonuna tıkladığınızda wordpress şablonunuzu zip olarak indirebilirsiniz.

Read more
Hakan Kurt

WordPress’te Eski Domain Linkini Yeni Domaine Güncelleme

Mysql, Wordpress

WordPress’i yeni bir domaine taşıdığınızda bazen resim linkleri veya post linkleri eski sitenin isminde kalıyor. Eski linkleri veritabanından güncellemek için aşağıdaki sql sorgusunu kullanabilirsin. WordPress Çekirdek tablolarında kalan eski site isimlerini değiştirmek için aşağıdaki kodu kullan. başka bir yöntemde Veritabanını export ettikten sonra bir IDE açıp bul ve değiştir uygula sonra tekrar Import et.

Read more
Hakan Kurt

Localhost WordPress Kurulum Hatası

Apache, Wordpress

Themeforest tarzı sitelerdeki WordPress temalarını (başka temalarda olabilir.) Windows Nt tabanlı sistemlere Xampp aracılığıyla localhosta kurarken aşağıdaki hatayı alabilirsiniz. This site can’t be reached. ERR_CONNECTION_RESET Çözüm için : Apache klasörünün içindeki conf klasörüne giriyoruz. httpd.conf dosyasını açıp sonuna aşağıdaki kodu ekliyoruz. Apache’yi yeniden başlatıyoruz. İşlem tamam.

Read more
Hakan Kurt
Hakan Kurt

REQUEST_URI Hatası

Wordpress

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI – assumed ‘REQUEST_URI’ wp-content\themes\ŞABLONADI\functions.php on line 73 satırını $path = $_SERVER[‘HTTP_HOST’] . $_SERVER[REQUEST_URI]; aşağıdaki gibi değiştir. $path = $_SERVER[‘HTTP_HOST’] . $_SERVER[‘REQUEST_URI’];

Read more
Hakan Kurt

Woocommerce 500 Hatası Memory Limit Artırma

Wordpress No Comment

wp-config.php dosyasına /** Memory Limit */ define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’); define( ‘WP_MAX_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ ); ekle

Read more
Hakan Kurt

WordPress Kısa Kodu Şablona Gömmek

Wordpress

[recent_post_slider design=”design-1″] kodunu şablon dosyasına gömmek için php echo do_shortcode(‘[recent_post_slider design=”design-1″]’);

Read more