Teknoloji Merkezli İnternot

Archive for the E-Ticaret category

Hakan Kurt

Opencart Search Formunu İlgili Sayfada Gösterme

Opencart

Controller içindeki İlgili sayfanın index fonksiyonun içine aşağıdaki kodu yapıştır. daha sonra ilgili sayfanın twig şablonuna arama formunun çıkmasını istediğimiz yerine twig kodunu yazıyoruz.

Read more
Hakan Kurt

Opencart Türkçe Dil Ekleme

Opencart

Language Name: TürkçeCode: trLocale: tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkishImage: tr.pngDirectory: turkishFilename: turkishStatus: EnableSort Order: Sıra Numarası

Read more
Hakan Kurt

Çok Dilli Opencart Sitelerde İçerik Description Kontrolü

Opencart

Çok dilli opencart sitelerde her ürün/kategori/sayfa girişi için description tablolarında bir giriş oluşturulur. Hangi dillerde eksik giriş olduğunu bulmak için koduyla bilgi sayfalarında eksik dil descriptionlarını görebilirsin.

Read more
Hakan Kurt

Opencart Journal Tema Mega Menüyü Başka Dile Aktar

Mysql, Opencart

Opencart Mega Menüde çevirmek istediginiz dilin idsi ile esk idyi veritabaninda oc_journal3_module tablosunda replace komutu yardımıyla değiştirmek gerekiyor. Aşağıda Fransızca çeviri Rusça Bölümüne yanlışlıkla kayıt edilmiş.

Read more
Hakan Kurt

Opencart Error: Could not load database adaptor pdo! Hatası

Opencart

Opencart /httpdocs/system/library/db/pdo.php dosyasının ismini son 3.0.3.7 sürümünde mpdo.php diye değiştirmişler. Aynı zamanda bu dosyanın 3. satırındaki final class PDO { kısmını final class mPDO { olarak değiştirmişler. Kurulum yaparken PDO sınıfını bulamıyor ve Error: Could not load database adaptor pdo! Hatası çıkıyor. Düzeltmek için dosya ismini pdo ve 3. satırdaki class ismini PDO yapınca düzeliyor.

Read more
Hakan Kurt

Opencart Eklentisi install.xml Dosyası Kayıt Yeri

Opencart

Opencart OCMOD eklentilerinde install.xml dosyasındaki kodlar oc_modification tablosuna yazılır. Opencartın default dosyaları çağırılırken modifikasyonlar uygulanır ve /storage/modification/ klasörüne kayıt olup, yayına geçer.

Read more
Hakan Kurt

Opencart Resim Yükleme Ölçü ve Boyut Limiti

Opencart

Opencarta resim yüklerken herhangi bir ölçü sınırlaması yoktur sadece resmin boyutu 300Kb ile sınırlandırılmıştır. Özetle 300Kb nin altındaki bütün resimleri opencart ile sitenize yükleyebilirsiniz. opencart Warning: Incorrect file size! Opencarta Ürün resmi yüklerken öncelikli olarak resim boyutu 300Kb den küçük olmalı. Bu limiti arttırmak için opencart admin menüsünden Mağazalar > Genel Ayarlar > Sunucu bölümünden […]

Read more
Hakan Kurt

Opencart Export/Import Tool Eklentisi reward Undefined customer_group hatası

Opencart

Opencart ücretsiz Export/Import Tool Eklentisi ile import yaparken aşağıdaki hatayı alırsan Export/Import: Undefined customer_group ‘0’ used in worksheet ‘Rewards’! Excel dosyasında Rewards isimli sayfanın customer_group sütununa Varsayılan veya Default yazınca hata vermeden import ediliyor.

Read more
Hakan Kurt

Opencart Bağlantılarını SSL yapma

Opencart

Opencart config.php dosyalarında HTTPS_SERVER ve HTTPS_CATALOG sabit değişkenlerine https ile başlayan linkleri yazıp, ayarlardan SSL kullan dediğimizde bile çoğu link https şeklini almıyor. Sorunu çözmek için system/library klasörü içinde bulunan url.php dosyasındaki satırını şeklinde değiştirebilirsin. veya Başka bir çözüm olarak : config.php dosyalarındaki HTTP_SERVER ve HTTP_CATALOG sabit değişkenlerine https linkini yazabilirsin.

Read more